fb twitter gplus email yt
 • Dziedziczenie
 • Prawo spadkowe
 • Subkonto ZUS i konto OFE
 • Zwrot kosztów pogrzebu
 • Pełna wersja serwisu

  Bezpłatna infolinia

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  Skorzystaj z naszej wiedzy

  Dziedziczenie z ZUS i OFE

  OFE /

  O Nas

  O Nas

  Dziś VOTUM S.A. to spółka notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a efektywność naszych działań potwierdza ponad 2 270 000 000 zł odszkodowań uzyskanych dla blisko 215 000 Klientów w Europie Środkowo- Wschodniej. Otrzymaliśmy najważniejsze dla nas wyróżnienie Laur Klienta.
  Nasza praca polega m.in. na informowaniu uprawnionych o przysługujących im prawach do dziedziczenia. Niewiele osób wie, że możliwe jest otrzymanie po zmarłym środków zgromadzonych na rachunkach OFE i subkontach ZUS.
  Mamy doświadczenie w prowadzeniu spraw spadkowych i zależy nam na tym, by nasi Klienci otrzymali należne im pieniądze – dołącz do grona osób, które nam zaufały!

   

  OFE – dziedziczenie jest możliwe!

   

  Z raportu Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego wynika, iż na kontach wszystkich otwartych funduszy emerytalnych mogą pozostawać nawet dwa miliardy złotych, które powinny trafić do spadkobierców. Są to środki zgromadzone przez członków OFE, którzy z powodu śmierci nigdy nie skorzystali z przysługujących im świadczeń emerytalnych.

   
  Pieniądze te pozostają na rachunkach funduszy. Uposażeni oraz spadkobiercy niedoszłych emerytów często nawet nie zdają sobie sprawy z tego, że mogą domagać się wypłaty tych środków, nie wiedzą nawet, na jakich regułach opiera się w tym wypadku dziedziczenie. OFE gromadzi środki, które są traktowane jako część majątku zmarłego, dlatego istnieje możliwość ich przejęcia.

   

  Nieznany spadek po bliskich

   

  Ustawodawca nie nałożył na fundusze emerytalne i Zakład Ubezpieczeń Społecznych obowiązku informowania spadkobierców o przysługujących im prawach, dlatego nie każdy wie, że może otrzymać pieniądze z OFE. Dziedziczenie tych środków przebiega jednak według ściśle określonych zasad, z którymi należy się zapoznać, by móc efektywnie się o nie starać.

   
  Jeśli najbliżsi zmarłego członka funduszu emerytalnego nie zgłoszą się po należne im środki, pieniądze nie zostaną im wypłacone. Pozostają one na koncie OFE, czy też ZUS tak długo, aż osoby upoważnione prawidłowo zgłoszą swoje roszczenia. Naszym zadaniem jest pomoc klientom w ich staraniach o otrzymanie należnych im środków – wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu tego typu spraw pozwala nam skutecznie i sprawnie działać na rzecz klientów.

   

  Dziedziczenie – OFE. Zasady wypłacania środków

   

  Jeżeli zmarły pozostawał w związku małżeńskim, to majątek zgromadzony na koncie OFE jest dzielony na dwie części – pierwsza z nich trafia na konto OFE małżonka zmarłego (o ile istniała między nimi wspólnota majątkowa) w ramach wypłaty transferowej, a druga część do wskazanych przez niego osób.

   

  Te ostatnie nie muszą być z nim spokrewnione, choć najczęściej są to małżonek i dzieci zmarłego. Warto wiedzieć, że pieniądze przysługujące osobom uposażonym są przesyłane bezpośrednio do nich, za pomocą przelewu lub drogą pocztową. Jeśli zmarły nie wskazał osoby uposażonej, środki są dziedziczone zgodnie z testamentem, a w razie jego braku, zgodnie z ustawą.

   
  W przypadku każdego klienta bywa jednak różne – nie każdy zmarły pozostawia męża albo żonę, inny z kolei nie będzie związany ze współmałżonkiem wspólnotą majątkową. Staramy się do każdego przypadku podejść indywidualnie, wiedząc, że tylko dzięki temu można osiągnąć obrany cel i doprowadzić do wypłaty należnych środków z OFE. Dziedziczenie z tego źródła przebiega wtedy szybciej i sprawniej.

   
  Jesteśmy dla Ciebie. Skorzystaj z naszej wiedzy.

  Skorzystaj z infolinii:

  800-217-417

  Opłata według stawek własnych operatora.

  NAPISZ DO NAS

  Skontaktuj się

  CENTRALA Votum S.A.

  ul. Wyścigowa 56 i,53-012 Wrocław

  tel.:71/ 33 93 400, fax 71/ 33 93 403

  dok@votum-sa.pl, www.votum-sa.pl

  800 217 417

  dok@votum-sa.pl

  © Copyright 2015 - VOTUM S.A - Głos w Twojej sprawie.

  Partner HelpFind
  ^